top of page

דיקור סיני לכלבים

דיקור סיני לכלבים

מה זה דיקור סיני לכלבים?

אחד מכלי הטיפול העיקריים של הרפואה הסינית הוא דיקור וניתן לטפל 

ביעילות רבה במגוון מצבים פיזיים ונפשיים בכלבים.  הדיקור הסיני בכלבים   הוא כלי לא פחות ממדהים בעיני מאחר שאינו פולשני או כואב ובמקרים רבים חוסך מבעל החיים ניתוח או תרופות בעלות תופעות לוואי שליליות כמו סטרואידים.

הדיקור משפר באופן ניכר את איכות החיים של הכלבים שלנו.

איך זה קורה? 

בתהליך הדיקור יעשה המטפל  שימוש במחטים עדינות  ודקיקות. לאחר האבחון של בעלי החיים יוחדרו המחטים לנקודות ספציפיות בגוף (לא זה לא כואב..) כאשר המטרה של הדיקור להשפיע על איברים, מערכות ותהליכים שונים בגוף.

 

איך עובד דיקור סיני לכלבים?

הדיקור  משפיע על הגוף גם ברמה המקומית אולם גם ברמה הסיסטמתית. בעזרת אבחון מקיף של בעלי החיים נשאף תמיד לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים המקומיים. 

הדיקור הסיני בעל השפעה רבה גם על מערכות מרוחקת בגוף. לצורך דוגמה: בעזרת דיקור בנקודה st 36 שנמצאת בכלל הרגל האחורית נוכל לשפר ולאזן  מערכת העיכול.

קיימות 365 נקודות דיקור על פני הגוף. לאחר שחקרו את הנושא מצאו שמתחת לכל נקודת דיקור קיים מצבור של תאי עצב (תאים הקשורים למערכת העצבים של הגוף). בזמן הדיקור מתרחשת שרשרת תגובות פיזיולוגיות אשר אחראיות בין השאר על עליית רמת חמצן בדם, שחרור נוירוטרנסמיטורים ואנדרופינים שהם למעשה משככי כאבים טבעיים. כך שבעזרת הדיקור אנו מסייעים לגוף לרפא את עצמו.

באיזה בעיות בכלבים ניתן לטפל בעזרת דיקור?

הדיקור יעיל  מאד בבעיות אורתופדיות בכלבים  כמו: צליעות חוזרות, בעיות אגן - היפ דיספלזיה בכלבים , חולשת שרירים, כאבים כרוניים, קרע חלקי ברצועה הצולבת, שיקום אחרי תאונה או לפני/אחרי ניתוח.

בעיות נוירולוגיות  פריצת דיסק בכלבים, ניוון או שיתוק חלקי של הגפיים, אפילפסיה ועוויתות חוזרות, ובעיות של חוסר שיווי משקל. 

בעיות במערכת העיכול והשתן דלקות חוזרות בשלפוחית ובפרוסטטה, טפטוף או השתנה בלתי נשלטת, כשל כלייתי אקוטי או כרוני, עצירות, חוסר שליטה בצרכים, הקאות ושלשולים כרוניים, ודלקות מעיים. אלרגיות, בעיות עור וחוסר איזון הורמונלי גירודים כרוניים, דלקות חוזרות בבלוטות האנאליות, דלקות אוזניים ועיניים, הוט ספוט, חוסר איזון של בלוטת התריס. בעיות לבביות ובמערכת הנשימה  מחלות ריאה כרוניות ,אנמיה ובעיות דם אחרות, טיפול משלים באי ספיקת לב. בעיות התנהגות חרדות, תוקפנות, טראומה. 

תמיכה בבעלי חיים מבוגרים  חולשת שרירים ומפרקים וחולשה כללית, ,קושי

במעבר בין תנוחות, צליעות, דמנציה, תמיכה בסרטן.

איך כלבים מגיבים לטיפול?

מי מאתנו שעשה דיקור  מכיר את התחושה::)  חלקנו בקושי נרגיש  בכלל וחלקנו נרגיש  עקצוץ קל בעת הכנסת המחטים ולאחר מכן לרוב תהיה תחושה של רגיעה. . מאחר שהמחטים מאד דקות וגמישות גם אם תהיה חוסר נוחות קלה בעת הכנסתן לרוב כאשר הן בפנים בעלי החיים יירגעו וחלקם אפילו יירדמו בזמן הטיפול.

 

האם ניתן לשלב דיקור סיני עם תרופות?

בדרך כלל אין מניעה לשלב טיפול בדיקור עם תרופות. הדיקור עשוי

להיות פחות יעיל כאשר הוא משולב עם סטרואידים ותרופות מסוימות לכן חשוב להתייעץ עם מטפל מוסמך בנושא. הדיקור משפר זרימת דם וספיגת חומרים חיוניים לגוף ולכן יכול גם לסייע ביעילות ספיגתם של תוספים ותרופות.

האם יש התוויות נגד לטיפול בדיקור?

ישנן מעט התוויות נגד. למשל לא תמיד נטפל בזמן הריון, ובסוגי מסוימים של סרטן. אם זאת חשוב לציין שאין זו הכללה גורפת  ובמקרים מסוימים כן נחליט לטפל בדיקור.

כמה טיפולי  דיקור יצטרך בעל החיים שלי ? 

 מספר הטיפולים הנדרשים  משתנה  בין מקרה למקרה. הטיפול יכול לנוע בין כמה מפגשים בודדים לבין טיפול ממושך יותר בבעיות כרוניות. כל מפגש של דיקור  אורך כשעה(ברוטו ( כאשר זמן השהיה עם המחטים נע בין 20-40 דק תלוי מקרה. 

חשוב לציין כי במקרים שבהם הכלב לא יאפשר דיקור סיני ישנם כלי טיפולים נוספים ויעילים לא פחות שניתן לטפל בעזרתם כמו: צמחי מרפא ותזונה מותאמת. ברוב המקרים המטפל יחליט בשיתוף עם הבעלים מה הוא/הם כלי הטיפולים היעילים ביותר עבור הכלב שלו בהתאם לסוג הבעיה ורמת שיתוף הפעולה של הכלב. 

bottom of page