top of page
 • איך ניתן לטפל בעזרת רפואה משלימה בכלבים?
 • באיזה מצבים כדאי להגיע לטיפול ברפואה משלימה לכלבים?
  ניתן לטפל בעזרת רפואה משלימה במגוון מצבים אקוטיים וכרוניים בכלבים. הטיפול נעשה בבית הלקוח בסביבתו הטבעית של בעל החיים או בקליניקה ומשלב שימוש בדיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מותאמת. מצבים נפוצים שמגיעים לטיפול: -מצבים אורתופדים ונוירולוגים: פריצת דיסק בכלבים, היפ דיספלזיה, צליעות חוזרות, דלקות מפרקים, תמיכה בגידים ומפרקים, טיפול לפני/אחרי ניתוח, אפילפסיה, פגיעות נוירולוגיות ושיתוק. -אלרגיות חוזרות ומצבי עור מורכבים - מחלות כרוניות כמו כשל כלייתי, מחלות כבד, דלקות חוזרות בשלפוחית השתן וקריסטלים, דלקת בלבלב, חוסר איזון של מערכת העיכול, מחלות הורמונליות, מחלות אוטואימוניות ועוד.. -בעיות התנהגות כגון חרדה ותוקפנות בעיקר על רקע פיזי - כלבים מבוגרים- בגיל הזהב נראה לעיתים הידרדרות של הכלב מבחינה פיזית ולעיתים גם נפשית. הטיפול ברפואה משלימה יסייע בשמירת על איכות החיים של הכלב ומניעת מצבים/מניעת הידרדרות של מצבים קיימים. - אי סבילות למגוון סוגי מזון, אלרגיה למזון, חוסר איזון של מערכת העיכול בעקבות מזון לא מותאם. כחלק מהטיפול יותאם תפריט אופטימלי לבעל החיים שלכם
 • מה זה דיקור סיני לכלבים? ואיך זה עובד?
  דיקור הוא אחד מכלי הטיפול המרכזיים של הרפואה הסינית. הדיקור מתבצע באמצעות מחטים דקיקות, חד פעמיות על גבי נקודות מסוימות בהן בחר המטפל לדקר לאחר האבחון של בעל החיים. הרפואה הסינית קיימת כבר יותר מ-5000 שנה ועל פיה לאורך הגוף פרוסים מסלולי אנרגיה הקרואים מרידיאניים ועל גביהם ישנן יותר מ-365 נקודות דיקור. כל נקדוה יכולה להשפיע על הגוף גם ברמה המקומית וגם ברמה הסיסטמתית. למשל דיקור בנקודה st36 שנמצאת מתחת לברך היא נקודה מרכזית שמשפיעה על מערכת העיכול בגוף למרות שהמיקום האנטומי שלה מרוחק מאד מאיברי העיכול של הגוף.
 • מהי תדירות טיפולי הדיקור שנצטרך לעשות?
  מספר הטיפולים הנדרש משתנה בין בעל חיים אחד למשנהו ותלויה בכמה גורמים עיקריים ביניהם: גיל בעל החיים, חומרת הבעיה וכמה זמן בעל החיים סובל ממנה. למשל כאשר מדובר בבעיה אקוטית נצפה לראות הטבה מהירה יותר לעיתים אפילו לאחר מספר טיפולים בודדים (1-5) אולם בבעיות כרוניות ומורכבות נצפה לראות שיפור ב8-10 מפגשים. בניגוד לתרופות או להתערבות כירורגית הרפואה הסינית עובדת מבפנים החוצה. הגוף של בעל החיים שלנו יצא מאיזון עקב מחלה, טראומה או תאונה הדיקור נותן לו "דחיפה" ומסייע לו לרפא את עצמו. "הדחיפה" הזאת אולי נשמעת שולית אולם יש לה משמעות גדולה כי בלעדיה יתכן שהגוף לא יצליח לגרום לכך לקרות בעצמו. זה קצת דומה למכונית שתקועה בבוץ וזקוקה לדחיפה קלה בשביל לחזור לתלם ואת זה עושה הדיקור בצורה מדהימה.
 • האם דיקור סיני כואב לכלבים?
  טיפול בדיקור סיני אינו כואב לכלבים. המחטים בהן עושה שימוש המטפל דקיקות ועדינות ולאחר החדרת המחט רוב הכלבים יתמסרו לטיפול וחלקם אפילו יירדמו במהלכו. כלבים שפחות ישתפו פעולה עם הדיקור יטופלו בדרכים אחרות כמו: אקופרסורה (לחיצות בנקודות דיקור עם האצבע), צמחי מרפא ותזונה מותאמת.
 • כיצד ניתן לטפל בכלבים בעזרת תזונה מותאמת אישית?
  לתזונה יש חלק עיקרי ומכריע על שמירת בריאות הכלבים שלנו והיא גם מקושרת למניעתן/התחלתן של מחלות ומצבים רפואיים והתנהגותיים רבים. היום כבר יודעים ש80% מתפקוד מערכת החיסון שלנו תלוי במערכת העיכול-- 80% זה מטורף! לא סתם המעיים נקראים גם המוח השני- יש בהם כ500 מיליון תאי עצב והם יכולים לתפקד כמערכת אוטונומית ללא תלות במוח. המטרה שלנו בטיפול בעזרת תזונה היא כקודם כל מניעתית ולאחר מכן טיפולית- אנו חפצים שהכלב שלנו יממש את מלוא הפוטנציאל הבריאותי שלו מה שישפיע באופן ישיר על מצבו הפיזי, הנפשי ועל איכות החיים שלו ושלנו. למרות כל המחקרים והמאמרים המקשרים את המזון המעובד לאין סוף מצביים רפואיים ומחלות, רובנו עדיין ממשיכים להאכיל את הכלבים שלנו באופן בלעדי. במזון גרגירים יבש (שבשל תהליכי החימום האגרסיבי בתהליך הייצור נחשב למזון אולטרא מעובד). זה תמיד מזכיר לי קצת ביסלי שהוסיפו לו ויטמינים סינתטיים (גם לאלה מקושרת רשימה של חסרונות) מה נוכל להשיג בעזרת תפריט מותאם לכלב שלנו? -מניעת מחלות - טיפול במצבים קיימים- אלרגיות אצל כלבים, מחלות כרוניות לרבות סרטן, בעיות במערכת העיכול, מחלות הורמונליות, כשל כליות, דלקת בלבלב, מצבים אורתופדים ונוירולוגים ובגדול כמעט בכל מצב רפואי תזונה תהיה חלק בלתי נפרד מהטיפול - בעיות התנהגות- חרדה/תוקפנות ועוד.
 • אלרגיות אצל כלבים ואיך ניתן לטפל בהן?
  אלרגיות אצל כלבים זה נושא מורכב ולכן חשוב מאד לתת לו מענה נכון ומדויק ולא רק להציע פתרונות "פלסתר" לסימפטומים של הגירוד- זה לא באמת פותר את הבעיה לאורך זמן או בכלל. מצבי אלרגיה אצל כלבים מקושרים בדרך כלל לאספקטים שונים באורך החיים שלהם ולחוסר יכולת בוויסות. זה יכול להיות מקושר לתזונה לא מותאמת, לבעיות הורמונליות, לבעיות מולדות או לבעיות התנהגות. חשוב מאד להבין את המקור לשורש הבעיה ולצערי ברפואה הקונבנציונלית הטיפול הוא רק סימפטומטי כמו כדורי אפוקוול או סטרואידים במקרים קשים. הטיפול הסימפטומטי יעזור לכלב לא לסבול בטווח הקצר שזה חשוב.. אבל לאורך זמן וככל שנמשיך להתעלם מהבעיה האמתית המצב רק ילך ויחמיר. בעזרת טיפול ברפואה משלימה נוכל לאבחון את שורש הבעיה ולהבין מה גורם לאלרגיות אצל הכלב שלנו ומה ניתן לעשות ולשנות באורך החיים שלו.
 • מה זה פריצת דיסק בכלבים? ומדוע כדאי לטפל בעזרת דיקור סיני?
  פריצת דיסק בכלבים יותר שכיחה ממה שחושבים ולא רק בגזעים עם רגלים קצרות כמו קורגי, פקינז, בולדוג צרפתי וחבריהם. אומנם לגזעים מסוימים יש רגישות יתר והם נוטים לסבול יותר מפריצות דיסק אבל התופעה שכיחה כמעט בכל סוגי הכלבים ובמיוחד בכלבים מבוגרים או כאלה שעברו טראומה פיזית או פציעת ספורט. - ישנם כמה סימפטומים שעלולים להצביע שהכלב שלכם סובל מפריצת דיסק- צליעה של רגל אחת או יותר קושי בקימה ומעבר בין תנוחות הליכה על גב כף הרגל גרירה של רגליים אחוריות חוסר יכולת ללכת בכלל (שיתוק מלא) - מה ניתן לעשות? בעזרת דיקור סיני ניתן לטפל ביעילות רבה כמעט בכל סוגי פריצות הדיסק (במצב של שיתוק מלא יש להגיע בדחיפות לווטרינר שכן יתכן ונדרש ניתוח חירום בו הטיימינג הוא קריטי) - בעזרת דיקור סיני ניתן להגיע לשיפור משמעותי לעיתים לאחר מספר טיפולים בלבד. הטיפול יכול לעזור גם בשיפר תוצאות ההחלמה והשיקום לפני/אחרי ניתוח. - הטיפול אינו כואב וללא תופעות לוואי
 • הידרותרפיה לכלבים- כיצד ניתן לטפל?
  הידרותרפיה לכלבים היא שיטת טיפול בעזרת ניתן לאבחן, לטפל ולשקם ואף למנוע מגוון מצבים פיזיולוגים בכלבים. הטיפולים נעשים בבריכה ייעודית ומחוממת או בהליכון תת ימי ומותאמת למצב בעל החיים. הלחץ ההידרוסטטי של המים מאפשר הגדלת טווח התנועה וחיזוק טונוס שריר דבר המסייע במניעה וטיפול במצבים אורתופדים ונוירולוגים, כאבים ופציעות. למקסום תוצאות הטיפול ניתן ומומלץ לשלב אותו עם דיקור סיני.
 • ?כיצד ניתן לטפל באי ספיקת כליות אצל כלבים
  אי ספיקת כליות אצל כלבים או כשל כלייתי הוא מצב של איבוד בתפקוד הכליה. לכליה יש תפקיד קריטי בגוף בסינון רעלים ופינוי שלהם מהדם, שמירה על מאזן נוזלים המלחים בגוף ויצור הורמונים האחראים על ויסות כדוריות הדם האדומות, לחץ הדם וויטמין די בגוף. נבחין בשני סוגי מצבים של כשל כלייתי והטיפול בכל אחד מהם יהיה שונה: כשל כלייתי אקוטי/חריף- כאשר ישנה ירידה פתאומית בתפקודי הכליות. לרוב הגורם לכך יהיה מקושר לדלקת, זיהום או רעלן. אי ספיקת כליות כרונית/כשל כלייתי כרוני- כאשר יש ירידה הדרגתית בתפקודי הכליה לרוב כתוצאה של מחלות הקשורות לגיל, הזדקנות, גנטיקה ועוד. הטיפול בכשל כלייתי: כשל כלייתי אקוטי הוא מצב המתפתח במהירות ויכול לסכן חיים שכן יכולות להיות פגיעה בעוד מערכות בגוף ולכן הטיפול יהיה בהתאם. במצב זה לרוב הטיפול המשלים יהיה לצד הטיפול הקונבנציונלי ויתרכז בהתחלה במתן חומרים משתנים לצורך ניקוי, טיפול בשיקום הכליות והמערכות שנפגעו בעזרת תזונה מותאמת וצמחי מרפא. במצב כרוני כאשר ישנה הידרדרות הדרגתית- נראה את המצבים הכרוניים לרוב בכלבים מבוגרים אבל לא רק כי זה מאד תלוי גנטיקה. מצב זה לעיתים יותר קשה לאבחון מאחר שבניגוד למצב האקוטי שנבחין בכלב חולה (הקאות, עייפות, ירידה במשקל, אפאתיות) במצב הכרוני לא תמיד נראה שינויים דרמטיים. סימפטומים שכן צריכים להדליק לנו נורא אדומה בהקשר: שתיה מרובה ושתן מרובה. לצערי לא תמיד גם נוכל לדעת לפי בדיקות הדם.. שם נראה סימנים לכך רק שתהיה כבר פגיעה גדולה בכליות. אז עדיף להקדים תרופה למכה ולהתחיל לטפל כשאר יש חשד. טיפול בכשל כליותי כרוני יתרכז בתזונה מותאמת וצמחי מרפא. הגישות בנוגע לתזונה מאד שונות. בגישה המערבית יעודדו את בעלי הכלבים להוריד חלבון כמעט לגמרי..ולעבור למזון יבש יעודי. בגישה של הרפואה ההוליסטית מזון יבש הוא אחד הגורמים לבעיה ולכן הדבר הראשון שנעשה בדר"כ הוא לעבור לתזונה טבעית מותאמת ולא להוריד דרמטית בצריכה החלבון ( גם מחקרים מגבים את זה) אלא להאכיל בחלבון איכותי וקל לעיכול לדוגמה: ביצים, דגים, הודו ועוד.. וכמובן צמחי מרפא יעודים שיטפלו גם בסימפטומים וגם בשורש הבעיה.
 • דלקת בדרכי השתן אצל כלבים- איך מטפלים?
  דלקות בדרכי השתן בכלבים יכולה לנבוע מכל מיני גורמים: תזונה לא מותאמת לאורך זמן, בעיות מבניות, סטרס, שימוש בתרופות באופן תדיר במיוחד אנטיביוטיקה וסטרואידים, מחלות רקע שונות ועוד. בכלבים בעלי רגישות למחלות הקשורות בדרכי השתן מאד חשוב לנקוט גם בטיפול מניעתי ובאורך חיים מותאם לדוגמה: להקפיד על שתייה מים, אכילת מזון עשיר בנוזלים ובתקופות רגישות מתן צמחי מרפא מחזקים. הטיפול בדלקות בדרכי השתן/אבניים/קריסטלים: משתנה כמובן לפי חומרת המצב. הטיפול במצבים אקוטיים וכרוניים שונה. לרוב נשלב תזונה מותאמת במטרה לצורך יותר נוזלים, לחזק את מערכת החיסון לצורך מזונות אנטי דלקתיים למשל: אומגה 3 (או דגים טריים) ולהימנע ממזונות מעובדים כמו מזון יבש או מזונות עתירי פחמימות פשוטות. במצבים אקוטיים לרוב נשלב צמחי מרפא מחזקי מערכת חיסון לדוגמה אכינצאה. ובצמחי מרפא משתנים- לטווח הקצר. במצבים של אבנים וקריסטלים בדרכי השתן הטיפול ישתנה בהתאם לסוג האבן/קריסטל שנמצא וישלב גם הוא תזונה מותאמת, צמחי מרפא ודיקור סיני.
 • בעיות אגן אצל כלבים- היפ דיספלזיה ואיך מטפלים?
  מחלת אגן תורשתיות בכלבים שנקראת גם היפ דיספלזיה מקורה בהתפתחות לקויה של מפרק האגן. מדובר במחלה התפתחותית הנוטה להחמרה עם הזמן ולדלקת כרונית, כאבים כרוניים וקושי/חוסר יכולת בהתניידות בהעדר טיפול מותאם. כיצד מטפלים בהיפ דיספזליה? חשוב להבין שמדובר במצב מבני של מפרק האגן ולכן הטיפול אינו מטפל בפגם המבני אלא במעטפת: חיזוק השרירים והמפרקים התומכים, נוגדי דלקת ונגדי כאב. המטרה שלנו לשפר את איכות החיים ולחיות לצד המחלה בצורה הטובה ביותר. דיקור סיני יכול לעזור באופן ניכר במצבים של כשל של האגן במיוחד עם משולב עם תזונה יעודית ותומכת.
bottom of page